Unity

Unity jest wszechstronną platformą służącą do tworzenia zarówno gier 2D i 3D, jak i programów interaktywnych. Jej kompletny ekosystem okaże się pomocny każdemu, kto myśli o tworzeniu treści dla znawców tematu, służy również komunikacji pomiędzy ich lojalnymi graczami i klientami.

 

Construct 2

Construct 2 jest przełomowym kreatorem gier opartym na HTML5, zaprojektowany z myślą o tworzeniu w środowisku 2D przez Scirra Ltd. Narzędzie to pozwala na sprawne projektowanie gier niemal każdemu – prosta metoda przeciągani i upuszczania elementów na wizualnym edytorze umożliwia stworzenie gry bez konieczności znajomości programowania.

 

Unreal Engine

Unreal Engine to silnik gry zaprojektowany przez Epic Games. Zawiera kompletny zestaw narzędzi stworzony dla – i przez – projektantów gier. Od prostych gier 2D do hitów konsolowych i wirtualnych rzeczywistości – Unreal Engine daje szereg możliwości każdemu, kto pragnie zacząć swoją przygodę z tworzeniem gier, jak i tym, którzy chcą ulepszyć swój warsztat i wyróżniać się z tłumu.

 

Cocos2D-x

Cocos2d-x to silnik gry stworzony na licencji open source (oprogramowania dostępnego dla wszystkich) na licencji uczelni MIT. Służy projektowaniu gier, aplikacji i innych, tworzonych w oparciu o graficzny interfejs programów.

Cocos2d-x pozwala na programowanie w C++, Lua i Javascript na platformy iOS, Android, Windows Phone, Mac OS X, Windows Desktop czy Linux, oszczędzając czas, siłę i koszty. Jego sprawny i prosty w użyciu interfejs wyposażony jest w szereg przydatnych funkcji.

Cocos2d-x jest znany i powszechnie stosowany zarówno przez klientów indywidualnych, jak i duże firmy.