EVENT MASTER

Temat:
Mobilne szkolenie z przedsiębiorczości

Opis:
W grze “Event Master”, jesteś młodym przedsiębiorcą, rozpoczynającym własną działalność, która zajmuje się rozwijaniem nowoczesnych multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz organizowaniem szkoleń. Twoim zadaniem jest wdrożenie jak największej ilości wydarzeń, przy wykorzystaniu wyłącznie jednego źródła, przed upływem 4 minut.
Gra składa się z 8 wydarzeń: badań, konferencji, strony internetowej, LMS (system zarządzania szkoleniami), instrukcje, seminaria, aplikacje mobilne oraz szkolenia. W celu rozpoczęcia realizacji Twojego wydarzenia, dysponujesz trzema rodzajami zasobów: finansowym, technicznym oraz ludzkim. Każda nowa gra rozpoczyna się z następującą ilością zasobów: 10 finansowych, 14 technicznych oraz 7 ludzkich. Każde zorganizowane wydarzenie kosztuje pewną ilość zasobów, dając w zamian odpowiednią kwotę. Cały czas, w trakcie gry, w żółtym kole, znajdującym się u dołu ekranu można sprawdzić, jaka ilość zasobów została już wykorzystana.

Cele edukacyjne:
Planowanie wydatków zasobów w trakcie organizowania, strategie korzystania z zasobów, zarządzanie czasem
 

 

 

GREEN SKILLS

Temat:
Mobilne szkolenie z segregacji odpadów

Opis:
Gra “Green Skills” odnosi się do kwestii segregacji odpadów, m.in. świadomości rodzajów materiałów z jakich wyrabiane są opakowania, różnorodności pojemników do segregacji, oznaczenia ich według kodu odpowiednim kolorem, tzw. odpadów specjalnych etc.
Po uruchomieniu gry pojawi się obiekt. Na podstawie materiałów, z których wykonany jest dany obiekt będziesz musiał(a) zdecydować, do którego kosza powinien trafić. Istnieje pięć pojemników segregacji odpadów, wśród których można wybrać: niebieski (papier), zielony (szkło), żółty (plastik oraz metal), ciemno-brązowy (nie podlegają recyklingowi), mały czerwony samochód ciężarowy (odpady specjalne, które muszą zostać zabrane przez odpowiednie instytucje, np. odpady medyczne, lub umieszczone w odpowiednich pojemnikach (sprzęt elektroniczny, baterie, itp.) Gdy na ekranie pojawi się obiekt, masz 15 sekund, aby umieścić go w odpowiednim koszu/koszach a następnie kliknij przycisk OK. Następnie, pojawi się kolejny obiekt.
Ważne jest, aby pamiętać, że na początku gry masz tylko jedno "życie".Za każde 9 poprawnych odpowiedzi otrzymujesz kolejne „życie”, które pozwala na popełnienie jednego błędu. Jeśli popełnisz błąd mająć tylko jedno „życie”, przegrywasz grę. Pod koniec każdej gry, na ekranie pojawią interesujące oraz użyteczne faktów na temat segregacji odpadów.

Cele edukacyjne:
Zasady segregowania odpadów, rodzaje opakowań, różne pojemniki do segregacji odpadów i oznaczenia ich kodem kolorów, tzw. odpady specjalne
 

 

 

KULTURA PATH

Temat:
Mobilne szkolenie z zakresu edukacji międzykulturowej

Opis:
Rozpoczynasz grę, jako obcy, z siedzibą w Bułgarii, którego statek kosmiczny rozbił się gdzieś w Portugalii. Twoim zadaniem jest znalezienie jak najkrótszej drogi. Musisz zdecydować, do którego z sąsiednich krajów chcesz się udać, tak aby podróż z Bułgarii do Portugalii była jak najkrótsza i jak najbardziej odpowiednia. Jednak, zamiast nazw krajów, będzie można zobaczyć jedynie zdjęcia typowych rzeczy kulturalnych związanych z każdym z krajów sąsiednich - np żywności, architektury, obiektów, znznych ludzi, itp.
W przypadku problemów, będziesz mógł skorzystać z mapy Europy, która pojawi się na ekranie przez kilka sekund, oraz wskaże Twoją obecną lokalizację.

Cele edukacyjne:
Mapa Europy oraz sąsiednich państw, charakterystyczne informacje na temat krajów Europejskich (np.: jedzenie, architektura, obiekty, znane osobistości, etc.)